Türk Bayrağı

Türk bayrağı çeşitleri arasında bina Türk bayrağı, direklere  asılan Türk bayrağı, ipe dizili, sopalı Türk bayrağı, iç mekan  Türk bayrağı, makam Türk bayrağı, telalı Türk bayrağı,  masa Türk bayrağı, kırlangıç Türk bayrağı, olta Türk bayrağı,  kortej Türk bayrağı gibi bayrak model ve ürünleri bulunmaktadır.

Bina tipi Türk bayrağı, genel olarak binaların ön taraflarında kullanımı sağlanan, su tutmayan kumaşlardan üretilen bayrak modellerinden biridir. Aynı zamanda iç mekânlarda da kullanımı söz konusu olan bu bayrak modellerinin isimleri bayrağın alt kısmının kesim şekline de farklılık göstermektedir. Kılıç, dörtgen vb. flama gibi isimleri de bulunmaktadır.

Alpaka, saten ve de raşel kumaştan üretimleri yapılmaktadır. Genel olarak kullanılan ölçüleri ise 50×150 cm, 70×200 cm ve 100×300 cm olarak belirtilmiştir. Ancak bunların dışında da standart ölçülerde bina tipi Türk bayrağı üretimleri yapılmaktadır.

Kırlangıç Türk bayrağı, hem özel sektörde hem de kamu kurumlarında tercih edilmektedir. Belediyeler, turizm şirketleri, oteller, kurumsal firmalarda kullanılan kırlangıç bayraklar, yüksek kalitede üretilmektedir.

Saten, raşel kumaş gibi kumaşlar üzerine yapılan baskılı çeşitleri iç ve dış mekânlarda kullanılabilmektedir. Özellikle seçim dönemlerinde, ulusal bayramlarda sıklıkla tercih edilen bu tip bayrak modeli ile tüm meydanların süslendiği görülmektedir.